RPG

Materiały do gry Link to heading

Materiały do wybranych, aktualnie prowadzonych przeze mnie systemów. Kliknij w tytuł by przejśc do folderu z materiałami do pobrania:


# System Opis
Brindlewood Bay Starsze panie rozwiązują kryminalne zagadki z mackami w tle, czyli gdy Murder, She Wrote łączy się z Lovecraftem.
Cy_BORG Cyberpunk. Dystopia. Korporacyjne piekło, apokalipsa in-tansit. Prosta, OSRowa mechanika Rules light, rage heavy
Death in Space OSRowy survival w kosmosie z gatunku hard sci-fi. Blue collar worker struggle. Cosmic horror opcjonalnie. Zasoby są ograniczone, przedmioty wadliwe i często psujące się.
Diuna: Przygody w Imperium Osadzona w świecie spod pióra Franka Herberta, oparta na mechanice 2d20 nastawionej na roleplay i narrację. Zjednocz pod swoim sztandarem mentatów, Mistrzów Miecza, szpiegów, przebiegłych doradców, siostry Bene Gesserit - wszystko dla chwały rodu.
Fiasco Fiasco jest grą fabularną inspirowaną filmowymi opowieściami o małostkowych cwaniaczkach i ich nie do końca przemyślanych przekrętach. Prędzej czy później naszych bohaterów spotkają przykrości i gra będzie tym ciekawsza, im bardziej będziemy współpracować, by stało się to w możliwie najciekawszy i pokręcony sposób!
Index Card RPG Bardzo prosta mechanika D20 w klimacie high-fantasy a’la DnD 5E, którą można wytłumaczyć w 5 minut, a postać stworzyć w 1. Potęga i powodzenie jest wypadkową zdobytego ekiwpunku postaci i sprytu graczy.
Jedyny Pierścień (The One Ring 2e) Najlepsza implementacja piękna, wzniosłości i złożoności świata Tolkiena. Akcja gry dzieje się pomiędzy wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścienia. Cień budzi się i zaczyna na nowo zwyciężać i deprawować Wolne Ludy Śródziemia. System dość złożony, wymaga wcześniejszego choć minimalnego zapoznania się z zasadami.
Mausritter OSRowy system na mechanice czerpiącej inspiracje z Knave i Into the Odd o przygodach dzielnych myszy.
Miasto Mgły Miasto Mgły to detektywistyczna gra fabularna osadzona w mrocznym mieście zwykłych ludzi i legendarnych mocy. Gra nastawiona na roleplay, system nastawiony na narrację (mix PBtA/FATE/Lady Blackbird).
Mörk Borg Doom metalowy album-gra. Ćwiekowany cep w twarz. Lekki w zasadach, ciężki we wszystkim innym. Triggery: same.
Shadowdark OSRowy system, który jest “tym jak wyglądałoby staroszkolne granie, gdyby stworzono je współcześnie”. Łączy założenia OD&D z uproszczoną wersją mechaniki 5E.
Trophy Dark Trophy Dark jest grą RPG o grupie poszukiwaczy skarbów wkraczających do nawiedzonego lasu, który wyraźnie ich sobie nie życzy. To nie jest historia o odważnych bohaterach dzielnie stawiających czoło przeciwnościom losu. To horror o małostkowych pyszałkach znajdujących to, na co zasługują: tragiczny koniec.
Vaesen: Mistyczne Istoty Witaj w XIX-wiecznej Skandynawii, w miejscu, w którym mity stają się rzeczywistością. Wciel się w członka Towarzystwa, obdarzonego darem Widzenia vaesen - magicznych stworzeń niewidocznych dla zwykłych ludzi. Poznaj ich tajemnicę i rozwiąż problem, który zachwiał równowagę pomiędzy światem ludzi i vaesen. Gra na silniku Year Zero Engine w klimacie “Cthulhu w Skandynawii epoki oświecenia”.
Zabić Smoka Polacy nie gęsi i swój OSR mają! Zabić Smoka! to autorski system Wojciecha Rosińkigo, który zebrał najciekawsze mechaniczne pomysły o proceduralnej eksploracji lochów i podlał ją nostalgiczna komiksową grafiką Adrianny Wiśniewskiej uzyskując system elegancki w swojej prostocie.
Dungeons&Dragons 5E Najpopularniejszy system RPG na świecie. Z racji złożoności świata, zasad i różnorodności przygód, materiały do systemu są przeze mnie opracowywane do konkretnej przygody / kampanii.

Copyright Link to heading

Licencja Creative Commons
Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie materiały do gier mojego autorstwa dostępne są na licencji CC-BY-SA 4.0.